Kalendar

  • četvrtak, 03.09.2020.

    • Terasa - Art bioskop Kolarac

      20.30

      Državna sahrana

      Государственные похороны

      Sergei Loznitsa, HolandijaLitvanija, 2019, 135'

      Ulaznice za film Državna sahrana od danas mogu da se kupe samo na biletarnici Art bioskopa Kolarac. Rezervacije: 0600503992

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      22.00

      Forman protiv Formana

      Forman vs Forman

      Helena Třeštíková, Jakub Hejna, FrancuskaČeška Republika, 2019, 78'

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      20.00

      Govori da bih te video

      Marija Stojnić, SrbijaHrvatskaKatar, 2019, 73'

      Q&A Marija Stojnić / Svečano otvaranje festivala

  • petak, 04.09.2020.

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      20.00

      Zaklinjem se

      Zaklinjem se

      Nikola Dragović, Milutin Petrović, Srbija, 2020, 86'

      Q&A Nikola Dragović, Milutin Petrović

    • Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova

      18.00

      Dečak iz Junkovca

      Dečak iz Junkovca

      Dejan Zečević, Srbija, 1995, 95'

      Q&A Dejan Zečević

    • Muzej savremene umetnosti Beograd

      17.00

      FREM

      FREM

      Viera Čákanyová, Češka RepublikaSlovačka, 2019, 73'

    • Muzej savremene umetnosti Beograd

      15.00

      Dan odmora

      Une journée de vacances

      Claire Simon, Francuska, 1983, 22'

    • Muzej savremene umetnosti Beograd

      15.00

      Moj dragi Simon

      Mon cher Simon

      Claire Simon, Francuska, 1982, 32'

    • Muzej savremene umetnosti Beograd

      15.00

      Ne ja... ili Patricijin novac

      Moi non ou l'argent de Patricia

      Claire Simon, Francuska, 1981, 35'

    • Terasa - Art bioskop Kolarac

      20.00

      Lekcije iz ljubavi

      Lekcja miłości

      Malgorzata Goliszewska, Kasia Mateja, Poljska, 2019, 74'

    • Centar za kulturu Vlada Divljan

      18.00

      This Land Is My Land

      This Land Is My Land

      Susanne Brandstätter, Austrija, 2020, 105'

    • Terasa - Art bioskop Kolarac

      22.00

      Lavmobil

      Lovemobil

      Elke Margarete Lehrenkrauss, Nemačka, 2019, 103'

    • Muzej savremene umetnosti Beograd

      18.30

      Sakavem

      Sacavém

      Júlio Alves, Portugalija, 2019, 65'

    • Letnja scena na Kalemegdanu (iza Galerije Prirodnjačkog muzeja)

      22.00

      Nije se desilo

      Never Happened

      Barbora Bereznakova, SlovačkaČeška Republika, 2019, 82'

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      22.00

      Rat umetnosti

      War of Art

      Tommy Gulliksen, NorveškaNemačka, 2019, 102'

    • Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova

      20.30

      Običan pejzaž

      Paysage Ordinaire

      Damien Monnier, Francuska, 2019, 86'

      Q&A Damien Monnier

    • Letnja scena na Kalemegdanu (iza Galerije Prirodnjačkog muzeja)

      20.00

      Svemirski psi

      Space Dogs

      Elsa Kremser, Levin Peter, AustrijaNemačka, 2019, 91'

      Q&A Elsa Kremser, Levin Peter

  • subota, 05.09.2020.

    • Letnja scena na Kalemegdanu (iza Galerije Prirodnjačkog muzeja)

      20.00

      Crna ovca

      Black Sheep

      Ed Perkins, VB, 2018, 27'

      Filmu prethodi projekcija kratkih filmova nastalih u okviru Mini Doc radionice

    • Terasa - Art bioskop Kolarac

      20.00

      Duh Pitera Selersa

      The Ghost of Peter Sellers

      Peter Medak, Kipar, 2018, 93'

    • Letnja scena na Kalemegdanu (iza Galerije Prirodnjačkog muzeja)

      22.00

      Kolektiv

      Colectiv

      Alexander Nanau, RumunijaLuksemburg, 2019, 109'

    • Letnja scena na Kalemegdanu (iza Galerije Prirodnjačkog muzeja)

      20.00

      Kako učiti da voziš skejtbord u ratnoj zoni (ako si devojčica)

      Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

      Carol Dysinger, VB, 2019, 29'

    • Muzej savremene umetnosti Beograd

      15.00

      Veliki odmor

      Récréations

      Claire Simon, Francuska, 1992, 57'

    • Terasa - Art bioskop Kolarac

      22.00

      Fatalna Nomi

      You Don't Nomi

      Jeffrey McHale, SAD, 2019, 92'

    • Muzej savremene umetnosti Beograd

      17.00

      Deca oluje: Knjiga prva

      Figli dell'uragano

      Lav Diaz, Filipini, 2014, 143'

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      20.00

      Napolju cvetaju narandže

      Lá fora as laranjas estão a nascer

      Nevena Desivojević, SrbijaPortugalija, 2019, 20'

      Q&A Nevena Desivojević

    • Sala - Art bioskop Kolarac

      11.00

      Radovi i dani (Tajoko Šiođiri u slivu Šiotani)

      The Works and Days (of Tayoko Shiojiri in the Shiotani Basin)

      C. W. Winter, Anders Edström, SADŠvedskaJapanVB, 2020, 480'

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      22.00

      Susret

      Susret

      Marija Strajnić, Srbija, 2020, 37'

      Q&A Marija Strajnić

    • Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova

      20.30

      Klovn Rinkls

      Wrinkles the Clown

      Michael Beach Nichols, SAD, 2019, 78'

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      22.00

      Bugarski san

      Srđan Šarenac, Bosna i HercegovinaSrbijaHrvatska, 2020, 52'

      Q&A Srđan Šarenac

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      20.00

      Viktorija, 15

      Mina Petrović, Srbija, 2020, 52'

      Q&A Mina Petrović

    • Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova

      18.00

      Arktičke kamile

      The Arctic Camels

      Karl Emil Rikardsen, Norveška, 2019, 75'

    • Centar za kulturu Vlada Divljan

      18.00

      Svemirski psi

      Space Dogs

      Elsa Kremser, Levin Peter, AustrijaNemačka, 2019, 91'

  • nedelja, 06.09.2020.

    • Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova

      18.00

      Potopljena obala

      Potopljena obala

      Mako Sajko , Slovenija (Jugoslavija), 1967, 14'

    • Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova

      18.00

      Muzej zahteva

      Muzej zahteva

      Mako Sajko, Slovenija (Jugoslavija), 1967, 13'

    • Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova

      18.00

      Samoubice, oprez!

      Samomorilci, pozor!

      Mako Sajko, Slovenija (Jugoslavija), 1967, 13'

    • Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova

      18.00

      Turnir u Šumiku

      Turnir pri Šumiku

      Mako Sajko, Slovenija (Jugoslavija), 1965, 11'

    • Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova

      18.00

      Otrovi

      Strupi

      Mako Sajko, Slovenija (Jugoslavija), 1964, 14'

    • Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova

      18.00

      Izvolite?

      Kaj za vas?

      Mako Sajko, Slovenija (Jugoslavija), 1962, 15'

    • Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova

      18.00

      Gde je gvozdena zavesa?

      Kje je železna zavesa?

      Mako Sajko, Slovenija (Jugoslavija), 1961, 13'

    • Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova

      18.00

      Mariborska nedelja

      Mariborski teden

      Mako Sajko, Slovenija (Jugoslavija), 1961, 3'

      Ulaznica važi za slot od 8 filmova: Mariborksa nedelja, Gde je gvozdena zavesa?, Izvolite?, Otrovi, Turnir u Šumiku, Samoubice, oprez!,Muzej zahteva i Potopljena obala.

    • Sala - Art bioskop Kolarac

      14.00

      Selo

      Le village

      Claire Simon, Francuska, 2019, 10x52'

      1. sezona

    • Terasa - Art bioskop Kolarac

      20.00

      More senki

      Sea of Shadows

      Richard Ladkani, Austrija, 2019, 105'

    • Terasa - Art bioskop Kolarac

      22.00

      Osamdeset dinara

      Inma de Reyes, Srbija, 2019, 11'

      Q&A Inma de Reyes

    • Muzej savremene umetnosti Beograd

      17.00

      Šuma od koje su satkani snovi

      Le bois dont les rêves sont faits

      Claire Simon, Francuska, 2015, 144'

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      22.00

      Zemlja je plava kao pomorandža

      Земля блакитна, ніби апельсин

      Iryna Tsilyk, UkrajinaLitvanija, 2020, 74'

    • Letnja scena na Kalemegdanu (iza Galerije Prirodnjačkog muzeja)

      22.00

      Divlje bobice

      Wild Berries

      Marianna Vas, Hedda Bednarszky, RumunijaPortugalijaMađarska, 2018, 20'

    • Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova

      20.30

      Zarobljeni u gradu hiljade planina

      Trapped in the City of a Thousand Mountains

      David Verbeek, HolandijaKina, 2018, 22'

    • Terasa - Art bioskop Kolarac

      22.00

      Pečalba

      Overseas

      Yoon Sung-A, BelgijaFrancuska, 2019, 90'

    • Muzej savremene umetnosti Beograd

      15.00

      Ptica (ili Kako biti ptica)

      Birds (or How to Be One)

      Babis Makridis, Grčka, 2020, 80'

    • Letnja scena na Kalemegdanu (iza Galerije Prirodnjačkog muzeja)

      22.00

      Vreme

      Vreme

      Dragana Jovanović, SrbijaNemačka, 2016, 53'

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      20.00

      Potreba za mržnjom

      Filip Čolović, Srbija, 2020, 82'

      Q&A Filip Čolović

    • Centar za kulturu Vlada Divljan

      18.00

      Radijska tišina

      Radio Silence

      Juliana Fanjul, ŠvajcarskaMeksiko, 2019, 78'

    • Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova

      20.30

      Gunar se opušta

      Gunnar Goes Comfortable

      Gunnar Hall Jensen, Norveška, 2003, 75'

      Q&A Gunnar Hall Jensen

    • Letnja scena na Kalemegdanu (iza Galerije Prirodnjačkog muzeja)

      20.00

      Pahoki

      Pahokee

      Ivete Lucas, Patrick Bresnan, SAD, 2019, 112'

  • ponedeljak, 07.09.2020.

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      22.00

      Vatra u dvonošcu

      Plamen v dvonožcu

      Mako Sajko, Slovenija (Jugoslavija), 1968, 11'

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      22.00

      Štićenici

      Rejenčki

      Mako Sajko, Slovenija (Jugoslavija), 1969, 14'

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      22.00

      Narodna nošnja

      Narodna noša

      Mako Sajko, Slovenija (Jugoslavija), 1975, 11'

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      22.00

      Promiskuitet

      Promiskuiteta

      Mako Sajko, Slovenija (Jugoslavija), 1974, 10'

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      22.00

      Slavica Exception

      Slavica exception

      Mako Sajko, Slovenija (Jugoslavija), 1971, 11'

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      22.00

      Stepenice ljubavi

      Stopnice ljubezni

      Mako Sajko, Slovenija (Jugoslavija), 1971, 14'

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      22.00

      Gde je rođen Jakobus Galus?

      Kje je bil rojen Jacobus Gallus

      Mako Sajko, Slovenija (Jugoslavija), 1967, 12'

    • Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova

      20.30

      Iza svakog kralja

      The Kingmaker

      Lauren Greenfield , SADNemačka, 2019, 100'

    • Sala - Art bioskop Kolarac

      14.00

      Selo

      Le village

      Claire Simon, Francuska, 2019, 10x52'

      2. Sezona

    • Terasa - Art bioskop Kolarac

      20.00

      Pećina

      The Cave

      Feras Fayyad, SirijaDanskaNemačkaSAD, 2019, 95'

    • Centar za kulturu Vlada Divljan

      18.00

      Zemlja je plava kao pomorandža

      Земля блакитна, ніби апельсин

      Iryna Tsilyk, UkrajinaLitvanija, 2020, 74'

    • Terasa - Art bioskop Kolarac

      22.00

      Za Samu

      For Sama

      Waad al-Kateab, Edward Watts, VB, 2019, 95'

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      20.00

      Plava granica

      Plava granica

      Ivan Milosavljević, SrbijaSlovenija, 2020, 19'

      Q&A Ivan Milosavljević

    • Letnja scena na Kalemegdanu (iza Galerije Prirodnjačkog muzeja)

      20.00

      Materinstvo

      Maternité

      Nataliya Ilchuk, UkrajinaFrancuska, 2019, 18'

      Q&A Nataliya Ilchuk

    • Muzej savremene umetnosti Beograd

      15.00

      Besmrtni

      Immortal

      Ksenia Okhapkina, EstonijaLetonija, 2019, 61'

    • Muzej savremene umetnosti Beograd

      17.00

      Vera

      Faith

      Valentina Pedicini, Italija, 2019, 93'

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      20.00

      Drenjine

      Nikola Stojanović, Srbija, 2020, 50'

      Q&A Nikola Stojanović

    • Letnja scena na Kalemegdanu (iza Galerije Prirodnjačkog muzeja)

      20.00

      Marana

      Marana

      Giovanni Benini, Davide Provolo, Italija, 2020, 64'

      Q&A Giovanni Benini, Davide Provolo

    • Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova

      18.00

      Zlatno doba

      L'âge d'or

      Jean-Baptiste Alazard, Francuska, 2020, 68'

    • Letnja scena na Kalemegdanu (iza Galerije Prirodnjačkog muzeja)

      22.00

      Kretanja obližnje planine

      Bewegungen eines nahen Bergs

      Sebastian Brameshuber, AustrijaFrancuska, 2019, 86'

      Q&A Sebastian Brameshuber

  • utorak, 08.09.2020.

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      22.00

      Kaningem

      Cunningham

      Alla Kovgan, FrancuskaNemačkaSAD, 2019, 93'

    • Letnja scena na Kalemegdanu (iza Galerije Prirodnjačkog muzeja)

      22.00

      XY Čelsi

      XY CHELSEA

      Tim Travers Hawkins, VB, 2019, 92'

      Q&A Tim Travers Hawkins

    • Terasa - Art bioskop Kolarac

      22.00

      Konzumirati savremeno

      Господата од Современа

      Ana Aleksovska, North Macedonia, 2019, 32'

    • Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova

      20.30

      Ognjilo

      Vladimir Perović, Crna Gora, 2020, 21'

      Q&A Vladimir Perović

    • Centar za kulturu Vlada Divljan

      18.00

      Za Samu

      For Sama

      Waad al-Kateab, Edward Watts, VB, 2019, 95'

    • Sala - Art bioskop Kolarac

      15.00

      Godina otkrića

      El año del descubrimiento

      Luis López Carrasco, Španija, 2020, 200'

    • Letnja scena na Kalemegdanu (iza Galerije Prirodnjačkog muzeja)

      20.00

      Cirkuski pokreti

      Circus Movements

      Lukas Berger, Mário Gajo de Carvalho, PortugalijaNemačkaAustrijaEtiopija, 2019, 15'

    • Terasa - Art bioskop Kolarac

      22.00

      Kao Cigani

      Alla Zingara

      Glória Halász, Mađarska, 2019, 63'

    • Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova

      18.00

      Škola zavođenja

      School of Seduction

      Alina Rudnitskaya, DanskaAustrijaNorveškaRusija, 2019, 97'

    • Terasa - Art bioskop Kolarac

      20.00

      Hipnotizer

      Olliver Hawk

      Arthur Franck, Finska, 2019, 73'

    • Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova

      20.30

      Greben

      Säsong

      John Skoog, Švedska, 2019, 71'

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      20.00

      Otac Arsenije

      Otac Arsenije

      Svetlana Cemin, SrbijaSAD, 2019, 42'

      Q&A Svetlana Cemin

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      20.00

      Pripadnost

      Tea Lukač, Srbija, 2020, 50'

      Q&A Tea Lukač

    • Letnja scena na Kalemegdanu (iza Galerije Prirodnjačkog muzeja)

      20.00

      Viktorija

      Victoria

      Sofie Benoot, Liesbeth De Ceulaer, Isabelle Tollenaere, Belgija, 2019, 71'

  • sreda, 09.09.2020.

    • Muzej savremene umetnosti Beograd

      15.00

      RIAFN

      Hannes Lang, Nemačka, 2019, 30'

    • Muzej savremene umetnosti Beograd

      15.00

      Nežno

      Tendre

      Isabel Pagliai, Francuska, 2020, 43'

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      22.00

      Nestanak moje majke

      The Disappearance of My Mother

      Beniamino Barrese, Italija, 2019, 94'

    • Terasa - Art bioskop Kolarac

      20.00

      Mafija nije ono što je nekad bila

      La mafia non è più quella di una volta

      Franco Maresco, Italija, 2019, 105'

    • Terasa - Art bioskop Kolarac

      22.00

      Morski konjic

      Seahorse

      Jeanie Finlay, VB, 2019, 91'

    • Muzej savremene umetnosti Beograd

      17.00

      Crveni mesec

      Lúa vermella

      Lois Patiño, Španija, 2020, 84'

      Q&A Lois Patiño

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      20.00

      Bijeli Božić

      Bijeli Božić

      Josip Lukić, Hrvatska, 2020, 27

      Q&A Josip Lukić

    • Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova

      18.00

      Neki od nas

      Mūsų nedaug

      Sharunas Bartas, Litvanija, 1996, 105'

    • Muzej savremene umetnosti Beograd

      17.00

      24 sata u životu klovna

      24 heures de la vie d'un clown

      Jean-Pierre Melville, Francuska, 1946, 18'

      Molimo Vas rezervišite kartu za film Crveni mesec

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      20.00

      Blizanci satkani od sna

      Sead Šabotić, Lea Vahrušev, Srbija, 2020, 70'

      Q&A Sead Šabotić, Lea Vahrušev

    • Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova

      20.30

      Kon-Tiki

      Kon-Tiki

      Thor Heyerdahl, NorveškaŠvedska, 1950, 77'

    • Letnja scena na Kalemegdanu (iza Galerije Prirodnjačkog muzeja)

      22.00

      Metamorfoza ptica

      A Metamorfose dos pássaros

      Catarina Vasconcelos, Portugalija, 2020, 101'

      Q&A Catarina Vasconcelos

    • Letnja scena na Kalemegdanu (iza Galerije Prirodnjačkog muzeja)

      20.00

      Tempo vode

      Il Passo Dell'Acqua

      Antonio di Biase, Italija, 2019, 52'

      Q&A Antonio di Biase

    • Centar za kulturu Vlada Divljan

      18.00

      Viktorija

      Victoria

      Sofie Benoot, Liesbeth De Ceulaer, Isabelle Tollenaere, Belgija, 2019, 71'

  • četvrtak, 10.09.2020.

    • Muzej savremene umetnosti Beograd

      15.00

      Serpentarijus

      Serpentário

      Carlos Conceição, AngolaPortugalija, 2019, 83'

    • Terasa - Art bioskop Kolarac

      22.00

      Viseći iznad Atlantika

      Hanging Over the Atlantic

      Fionn Walshe, Irska, 2019, 9'

    • Terasa - Art bioskop Kolarac

      22.00

      Nomad: Tragovima Brusa Četvina

      Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

      Werner Herzog, VB, 2019, 85'

    • Muzej savremene umetnosti Beograd

      17.00

      Krabi, 2562

      Krabi, 2562

      Ben Rivers, Anocha Suwichakornpong, TajlandVB, 2019, 93'

    • Centar za kulturu Vlada Divljan

      18.00

      Udarna vest

      Mimořádná zpráva

      Tomáš Bojar, Češka Republika, 2018, 73'

    • Terasa - Art bioskop Kolarac

      20.00

      Grad smoga

      Smog Town

      Meng Han, KinaJužna KorejaHolandija, 2019, 89'

    • Amfiteatar ispred Muzeja Jugoslavije

      20.00

      iČovek

      iHuman

      Tonje Hessen Schei, NorveškaDanska, 2019, 99'

      Q&A Tonje Hessen Schei / Svečano zatvaranje festivala

    • Letnja scena na Kalemegdanu (iza Galerije Prirodnjačkog muzeja)

      20.00

      Ulica Sahara 143

      143 rue du désert

      Hassen Ferhani, AlžirFrancuskaKatar, 2019, 104'

    • Letnja scena na Kalemegdanu (iza Galerije Prirodnjačkog muzeja)

      22.00

      Chèche Lavi (U potrazi za životom)

      Chèche lavi

      Sam Ellison, SADMeksikoHaiti, 2019, 76'

    • Jugoslovenska kinoteka, Uzun Mirkova

      18.00

      Četvrto kraljevstvo

      El cuarto reino

      Alex Lora, Adán Aliaga, Španija, 2019, 83'

Pretraga

You are using an outdated browser which can not show modern web content.

We suggest you download Chrome or Firefox.